iletisim@alfadenetim.com

image
ALFA

Bağımsız Denetim ve Danışmanlık

Kamu Gözetimi, Muhasebe Ve Denetim Standartları Kurulunun 19.03.2015 Tarihli Oturumunda Alınan Kararla Yetkilendirilen Şirketimiz, Bağımsız Denetim Kuruluşları Listesinde BDK/2015/167 Sicil Numarası Ile Yer Almaktadır

image 01

Bağımsız Denetim

Kamu Gözetim Kurumu (KGK) lisansına sahip firmamız ile Türk Ticaret Kanunu ve Uluslarasası Muhasebe ve Uluslararası Finansal Raporlama Standartlarına (UMS, UFRS) göre denetim ve raporlama hizmeti vermekteyiz.Bağımsız denetimin en önemli hedeflerinden biri finansal raporlama standartlarına uygun olarak hazırlanmış finansal tablolar ortaya koymak ve bu tabloların güvenilir ve doğru bilgiler sunup sunmadığını incelemektir. Her sene, Uluslararası Finansal Raporlama Standartları (UFRS) değişmekte ve yeni standartlar geçerli olmaktadır.

image 02

KDV ve Diğer Kanunlarda Yer alan Vergi İadesi Hizmetleri

Gerek 3065 sayılı Katma Değer Vergisi Kanunu kaynaklı gerek diğer vergi kanunları kaynaklı vergi iadesi işlemleri; iade dosyasının başlangıcından itibaren hazırlanması, Vergi İadesi YMM Tasdik Raporlarının tanzimi ve Vergi İdaresi tarafından iadenin yerine getirilmesine kadar olan tüm süreç uzman kadromuz tarafından titizlikle yürütülmekte ve en hızlı şekilde sonuçlandırılmaktadır.

image 03

Vergi Denetim Danışmanlığı

Vergi mükellefi müşterilerimizin vergi risklerini yönetmesine yönelik vergi danışmanlığı hizmeti de sunuyoruz. Ülkemizde oldukça karmaşık olan vergi mevzuatı konusunda kurumsal müşterilerimize bir yol haritası sunuyoruz. Bu kapsamda, Türkiye’de geçerli olan yasa ve mevzuatlar ışığında müşterilerimize etkin ve güvenilir sonuçlar sunmayı hedefliyoruz.